Binirdirek Logo
Kolaj

Hakkımızda

Medeniyetler, ülkeler, imparatorlar, insanlar değişirken ve zaman yetişemediğimiz bir hızla akarken, 1001 Direk Sarnıcı 1600 yıldan fazladır aynı yerden gülümseyerek izliyor sanki önceden tahmin ettiği bu değişimleri…

İstanbul’un kültür ve sanat alanında özel bir yer tutmasını hedeflediğimiz Binbirdirek Sarnıcı, her günü ayrı yaşayan ve misafirlerine farklı alternatifler sunan bir şehir mekanı olarak misafirlerine kapılarını açıyor.

2005 yılından Binbirdirek Sarnıcını işletmek amacıyla iki kardeş tarafından kurulan Dom Turizm, süre gelen çalışmaları sonucunda Sarnıcın hak ettiği ve olması gereken ihtişamlı günlerine kavuşmasını sağlamıştır .Baran Güreş ve Sertaç Güreş kardeşler o günden itibaren Sarnıcın bilinen eksikliklerinin giderilmesine hızla devam etmiş , güvenilir ve kolayca hizmet alabileceğiniz ciddi bir kurum yapısı oluşturulmuştur.

İlk önce Tarihi Binbirdirek Sarnıcının bir müze olarak değerlenmesi için çalışan Dom Turizm bir yandan da İstanbul da turizmin gelişmesi içinde sivil toplum kuruluşları ve kamuyla da beraberce çalışmaktan geri kalmamıştır.

Sarnıcın her yıl müze ziyaretçilerinin artması ve uluslar arası alanda tanınması içinde çalışmalar yürütmüştür.

İstanbulda özellikle kongre turuziminde önemli bir yer tutan Tarihi 1001 Direk Sarnıcı çok önemli davetlere her yıl artan bir ivmeyle ev sahipliği yaparken hem kendisini hem de çevresinin de gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Tarihi 1001 Direk Sarnıcı Tarihi yarımadanın kalbinde en özendiğiniz davetlerinize ev sahipliği yapmak  üzere yüzyılların kültürü ile hazır beklemektedir.

Şehir saklar siz keşfedin…